Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Alergie

Co najbardziej uczula wiosną?

Alergia inaczej zwana uczuleniem lub nadwrażliwością termin, którego medyczna definicja zawiera dużo skomplikowanych pojęć i dla osób, które nie są w żaden sposób związane z tą branżą może być po prostu niezrozumiała. Alergia natomiast to nic innego jak reakcja organizmu na przykład kichanie, katar czy świąd spowodowana przebywaniem w otoczeniu lub spożyciem substancji lub jakiejś rzeczy, na którą jesteśmy uczuleni i nasz organizm po prostu stara się bronić przed takimi produktami oraz rzeczami, w konsekwencji czego powstaje wysypka czy inna reakcja alergiczna.

Podobno co czwarty Polak cierpi na jakąś alergię skóry, pokarmową lub jakąś inną. Często jeżeli dolegliwości nie są silne to chora osoba nawet nie wie, że jest uczulona i ma nadwrażliwość na jakiś produkt lub roślinę. Obecnie na świecie istnieje tak wiele rodzajów alergii, że gdyby ktoś chciał je wszystkie zebrać to z pewnością zajęłoby mu to dużo czasu. Niektóre osoby są uczulona na czekoladę, laktozę, pyłki, kurz a nawet istnieją tacy alergicy, u których podczas przebywania na słońcu występuje jakaś reakcja alergiczna.

Jak się ratować?

Oprócz tabletek przeciwalergicznych oraz środków wziewnych można też skorzystać z kuracji odczulania, które jest o wiele skuteczniejsze niż te produkty dostępne w aptekach lub te zapisane przez lekarza. Terapia odczulania to długotrwały proces, który może trwać nawet około pięciu lat. Jednak jej skuteczność jest potwierdzona. Odczulanie zmniejsza wrażliwość na alergen oraz pozwala alergikowi chodź w części pozbyć się silnych objawów uczulenia.

Jeżeli zauważyłeś u siebie lub osoby bliskiej powtarzające się cyklicznie objawy alergii to niezwłocznie udaj się do lekarza w celu wykonania specjalistycznych badań tak zwanych testów alergicznych, które potwierdzą lub wykluczą uczulenia. Z alergią da się żyć. Niewiedza jednak często może zaszkodzić twojemu organizmowi, więc lepiej mieć jak najlepszy obraz kondycji swojego zdrowia.

Co najbardziej uczula wiosną?

Wiosna to zaraz obok lata okres, w którym cierpi najwięcej alergików. Wzrost zbóż, roślin powoduje silne reakcje alergiczne. Kiedy inni cieszą się słońcem i przebywaniu na łonie przyrody alergicy muszą zostać w domach lub stosować środki, tabletki o działaniu przeciwalergicznym, które nie zwalczą objawów a jedynie je złagodzą. Choroby alergiczne są szeroko rozpowszechnione istnieją też takie, które mogą pozbawić nasz życia. Jedną z takich przypadłości jest alergia na jad lub same pszczoły. Osoby, które są chore a zostaną użądlone przez tego małego owada jeżeli nie wezmą w krótkim odstępie czasu od dźgnięcia leku lub nie udadzą się do szpitala mogą umrzeć.

Dużo osób ma alergie na pyłki traw czy zbóż, które szczególnie silnie kwitną podczas pory roku, jaką jest wiosna. Olcha, cis, topola i wierzba to nazwy drzew, które z pewnością nie cieszą się sympatią alergików. Wzrost i rozkwit tych drzew także przypada na okres wiosenny. W okresie od maja do lipca alergicy muszą zmagać się między innymi z trawą, babką zwyczajną, lebiodą, bylicą pospolitą, pokrzywą zwyczajną czy mniszkiem.

1 KOMENTARZ

  1. Najgorsza jest brzoza i topola, a że kwitną blisko domu, wystarczy wiosną otworzyć okno, żeby kichać i mieć załzawione oczy. Wietrzę raz dziennie, potem włączam oczyszczacz powietrza, a domowe alergeny zbiera Roomba. Jakość powietrza w domu się poprawiła, moge swobodnie oddychać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *