Gotują z nami 2018-03-23T10:04:25+00:00

W ciągu obu dni targowych Kucharze Fundacji Lubelscy Kucharze Dzieciom będą przeprowadzali pokazy live-cooking. Będziecie mieć Państwo okazję do spróbowania potraw przygotowanych przez czołowych Szefów Kuchni, którzy jednocześnie przeprowadzą zbiórkę środków dla Oddziału Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

JEAN BOS

Jean Bos, wybitny kucharz o międzynarodowej sławie, prekursor Kuchni Molekularnej w Polsce, gotował dla króla Baudouina I i jego małżonki Fabioli w Belgii, pracował w pałacu prezydenckim u Prezydenta Habiyaraami w Ruandzie, praktykował u boku najbardziej znanej osoby ze świata kulinarnego,Paula Bocuse, był szefem kuchni w pałacu księcia Rainera w Monako, zdobywca tytułu “Najlepszy Kucharz Świata” w 2006 roku oraz Oskara Kulinarnego 2008 w kategorii Osobowość Kulinarna w Polsce, to tylko nieliczne z osiągnięć jakie zdobył nasz kolejny uczestnik targów.

KEVIN AISTON

Gospodarzem i prowadzącym targi będzie Kevin J Aiston. Ukończył Catering College w Londynie, prowadzi pokazy kulinarne, gotuje dla największych polskich stacji telewizyjnych; jest także autorem trzech książek kucharskich oraz posiadaczem dwóch kulinarnych Rekordów Guinnessa. Jest również Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom.

ARKADIUSZ GAŁKA

Arkadiusz Gałka, młody Szef kuchni z ogromną pasją i zamiłowaniem do gotowania. Członek stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom, uczestnik i współorganizator festiwali oraz Szef Kuchni w restauracji KOGEL MOGEL, będzie kolejnym gościem, którego kunszt kulinarny będziecie mogli podziwiać podczas targów Warsaw Gastro Show

ARKADIUSZ KRZESIAK

Arkadiusz Krzesiak, Szef Kuchni z wieloletnim doświadczeniem, zamiłowaniem i pasją. Doświadczenie zdobywał w najlepszych łódzkich i lubelskich restauracjach. Pomysłodawca i twórca “Projektu Jemy Zdrowo” oraz Konkursu kulinarnego dla dzieci w wieku 8-13 lat “Lubelskie Smaki Junior”, współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom. Od kilku lat związany z Akademią Molekularną i Euro Toques Polska.

DOROTA BĘCZKOWSKA

Dorota Bęczkowska. Na co dzień zajmuje się sprzedażą i marketingiem w jednej z lubelskich restauracji oraz hotelu. Wraz z lubelskimi Szefami Kuchni jestem współtwórcą i współzałożycielem Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze dzieciom. Jest nieocenioną pomocą podczas przygotowań do organizacji festiwali. Koledzy ze Stowarzyszenia mawiają, że gdzie diabeł nie może tam Dorotę pośle.

JAKUB WOLSKI

Jakub Wolski uczestnik 6 edycji programu Hell’s Kitchen. Zakochany ojciec 2 dzieci , który po babci odziedziczył pasje do gotowania.
Kucharz z miłością , który z pełnym zaangażowaniem realizuje swoje kulinarne projekty.
“Jedzenie to śpiew duszy”… to jego motto życiowe.
Przez 3 lata pracy w ogromnej amerykańskiej kampanii statków pasażerskich Princess Cruises zwiedził dosłownie cały świat aby potem osiedlić się i rozpocząć własna kulinarna karierę.
W tej chwili prowadzi swoje autorskie restauracje w Piotrkowie Trybunalskim
Soul Food Bistro & Catering, w Łebie Na Fali kulinarna morska przygoda, oraz w całej Polsce ROCK FOOD TRUCK który na własnych kołach przemierza nasz kraj dzieląc się prawdziwymi smakami burgerów.

.

KRZYSZTOF MALINOWSKI

Krzysztof Malinowski, Jego pasja jest nie tylko gotowanie, ale interesuje się również dietetyką i żywieniem w jednostkach chorobowych. Prowadzi warsztaty kulinarne z wykorzystaniem regionalnych produktów, głównie z Warmii i Mazur. Jest zwolennikiem zdrowego żywienia, ekologicznych upraw, dobrej jakości produktów i nie uznaje półśrodków. Jest członkiem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich i Międzynarodowej Organizacji Slow Food. Na jego stole zawsze znajdują się produkty najwyższej jakości pozyskiwane od lokalnych producentów. Pasjonuje go kuchnia polska, staropolska i jej nowe odsłony

MAŁGORZATA AUGUSTYN

Malgorzata Augustyn, uczestniczka 6 edycji programu kulinarnego Hell’s Kitchen Polska.
Małgosia pochodzi z Trzebnicy. Pomimo młodego wieku, może pochwalić się 13-letnim doświadczeniem w gotowaniu. Zajmuje się kuchnią zawodowo. Pracuje jako kucharka w jednym z wrocławskich hoteli. Uczestniczka festiwali charytatywnych: Lubelscy Kucharze Dzieciom i Przyjaciele Dzieciom.
Kucharz z pasji z ogromnym sercem i uśmiechem. 

MARCIN BOŻEK

 Marcin Bożek, szef kuchni, pedagog i instruktor nauki w zawodzie kucharz.
W 1999 roku ukończył Szkołę Gastronomiczną i uzyskał tytuł czeladnika.W pierwszych latach swojej kariery zawodowej jako młody kucharz pobierał nauki u najlepszych szefów kuchni we Wrocławiu. W 2004 roku rozpoczął pracę w restauracji Impart jako szef kuchni, gdzie miał okazję gotować dla gwiazd kina i teatru oraz piosenkarzy. Rok później uzyskał tytuł Mistrza w zawodzie kucharz. W 2006 roku objął stanowisko szefa kuchni w restauracji Philadelphia. Dało mu to możliwość nabrania jeszcze większego doświadczenia, którym postanowił się podzielić dlatego w 2007 roku uzyskał tytuł pedagoga i instruktora nauki w zawodzie kucharz. Od tamtej pory życie Marcina składa się z pracy w renomowanych restauracjach, prowadzeniem event-ów oraz kształceniem w zawodzie kucharza.
Obecnie jest szefem kuchni w 
Gospoda Altheide w Polanicy-Zdroju. .

MARIUSZ KUŚ

Mariusz Kuś czyli bloger kulinarny Big Fat Daddy to człowiek, który gotowaniu oddał całe swoje serce. Uczestnik wielu konkursów kulinarnych. Pełen energii zaraża pozytywnym podejściem do życia. Pasjonat kulinarny ale też muzyczny. Od ponad roku z powodzeniem realizuje swój program kulinarny o nazwie Kuśnia Smaków, do którego zaprasza zarówno ludzi związanych z kuchnią jak i ludzi estrady. W prowadzeniu swojego bloga wyznaje zasadę, że gotowanie jest jak mieszanie kolorów, zawsze coś wyjdzie a gotowanie to tylko kwestia chęci. Bardzo chętnie udziela się społecznie dlatego nie mogło go zabraknąć w akcji Lubelscy Kucharze Dzieciom po raz drugi.

MICHAŁ GRZESIAK

Michał Grzesiak, Szef Kuchni w lubelskim Smakowy Bistro
Mając 23 lata, może się już pochwalić 7- letnim oświadczeniem w pracy w gastronomii.
Stara się rozwijać swoje talenty i umiejętności przy każdej nadarzającej się okazji. Jego motto życiowe brzmi: Tylko dzięki ciężkiej pracy nad samym sobą jesteśmy w stanie wspiąć się na szczyt.

.

PAWEŁ CYGAN

Paweł Cygan– kucharz młodego pokolenia, prężnie rozwijający się w jednej z lubelskich restauracji. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom. Jeden z głównych organizatorów festiwalu Kucharze Dzieciom. Ambitny, kreatywny, rządny wiedzy i nowych doświadczeń. Laureat konkursu Lubelskie Smaki 2015. Prywatnie mąż i tata.

PIOTR WÓJCIK

Piotr Wójcik, Szef Kuchni z wieloletnim stażem, uczestnik i finalista prestiżowych konkursów kulinarnych: Good Chef 2016 Lublin i Kulinarny Puchar Polski 2016, pomysłodawca i współorganizator Charytatywnych Festiwali Lubelscy Kucharze i Przyjaciele Dzieciom, współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom.

TOMEK KUPIAN

Tomek Kupian, od dzieciństwa miłośnik przyrody i zwierząt. Lubi podróżować i zwiedzać, zapalony kucharz, uwielbia tradycyjną domową kuchnię głównie regionalną. Ze względu na zamiłowania do przyrody jego wyzwaniem są potrawy z ryb i dziczyzny. Wiele lat spędził w Niemczech i Austrii gdzie poznawał tajniki regionalnych kuchni danego kraju. Po powrocie do kraju, w swoim rodzinnym województwie, poznawał i szlifował panujące trendy w gastronomi , obecnie, od 3 lat Szef Kuchni w nowo powstałym Hotel Restauracja President*** w Kocku, położonym w pradolinie Wieprza. Ze względu na pasję i chęć rozwoju poznaje coraz to nowsze produkty i techniki w gastronomi. Uczestnik wielu akcji charytatywnych.

WOJCIECH GRZEŚKOWIAK

Wojciech Grześkowiak, Szef Kuchni z kilkunastoletnim doświadczeniem, doradca kulinarny, współorganizator konkursów regionalnych, propagator kuchni polskiej. Obecnie szef Kuchni Pałac W Lubostroniu. Motto Grzegorza: Świat gastronomi to mój świat.

Daniel Żurkowski

Daniel Żurkowski, mieszkaniec Łabiszyna położonego w Krainie Pałuk.
Od dzieciństwa miłośnik słodkich rzeczy. Pasjonat smaku, lubiący odkrywać jego nowe połączenia.
Swoją pasję realizuje w swojej Pracowni Lodów Tradycyjnych Lody Z Pasją .
Lodowych inspiracji Daniela można skosztować w łabiszyńskiej
Lodziarni Pasjonata Tropicana, której jest właścicielem
Poza cukiernictwem i lodziarstwem jest pasjonatem wędzenia.
W tym roku uhonorowany dwukrotnie pierwszą nagrodą za:
Łabiszyńskie Lody Cassate Na Pałuckim Miodzie
oraz w konkursie „ Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów „ W Minikowie
a podczas Biesiady Pałuckiej jego prozdrowotne lody burak z pomarańczą na pałuckim miodzie otrzymały tytuł „Najlepszy Pałucki Produkt 2017”
Daniel jest osobą lubiącą się dokształcać – uczestnik wszystkich targów branżowych.
W realizacji jego pasji towarzyszy mu zasada:
Albo robię coś dobrze albo nie robię tego wcale.
Prywatnie mąż i tata trójki dzieci: Aleksandra, Maćka I Zuzi.

Monika Gwiazda

Monika Gwiazda, od zawsze wiedziała,ze chce gotować. Zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczęła pracę zawodową. Gotowanie jest dla Moniki sposobem na życie i odkrywaniem nowych nieograniczonych możliwości. Od wielu jest Szefem Kuchni i matką dwóch synów. Jak sama mówi, nie jest to proste zadanie, ale z sukcesem udaje jej się to pogodzić. Minęło już 20 lat jej pracy zawodowej. Pracowała jako szef lub zastępca szefa w kilku łódzkich restauracjach. Była uczestnikiem 6 tej edycji programu TOP CHEF.
Od sierpnia Monika jest doradcą kulinarnym firmy Nestle. Jest to praca ,która różni się od wielogodzinnej pracy w kuchni, prowadzi szkolenia, współpracuje z uczniami szkół gastronomicznych,ale sama też bardzo dużo się uczy uczestnicząc i sędziując w konkursach gastronomicznych

Marlena Janik

Marlena Janik, z wykształcenia mgr. rachunkowości, z zamiłowania i uzyskanej praktyki hodowca bydła mlecznego, od mamy nauczyła się wyrabiania sera twarogowego i samodzielnie rozpoczęła studiować w domu serowarstwo. Stało się jej to drugą pasją życiową. Pierwszą jest 6 letni syn Konstanty. Szczęśliwa mama i żona. Energiczna z bardzo dużym poczuciem humoru, kreatywna i uwielbia podejmować nawet najtrudniejsze wyzwania. Uznaje zasadę, że ” Po każdej burzy przychodzi słońce i zawsze wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji”
Sery wytwarzane przez Marlenę w jej gospodarstwie, podbijają lokalny rynek, zdobywając nagrody na konkursach.

Robert Joachimiak-Szpinda

Robert Joachimiak-Szpinda – szef kuchni, Warszawiak z urodzenia, absolwent warszawskiej „poznańskiej”. Pierwszą pracę podjął w Urzędzie Rady Ministrów, następnie długo zdobywał doświadczenie za granicą i w kraju. Ostatnie lata jako szef kuchni w nadmorskich i krakowskich czterogwiazdkowych hotelach, opiekował się kilkoma restauracjami. Zdobyte w hotelowej gastronomii doświadczenia przekłada na swój język i czyni z tego swoistą sztukę przekazu pozytywnych odczuć – zaraża miłością do kuchni. Uwielbia bezpośredni kontakt z gośćmi, daje mu to wiele radości i kolejnych inspiracji. Kocha podróże, nietuzinkowe jedzenie, wykwintne wina i sztukę pod każdą postacią. Sam nazywa siebie prowokatorem w kuchni.

Naszych kucharzy wspierają:

Newsletter Ptak Warsaw Expo

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PTAK WARSAW EXPO S.P. Z O.O. moich danych osobowych w celach marketingowych.

FreshMail.pl