Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

podolog
Moda

Kim jest podolog?

Krótko mówiąc, podolog jest specjalistą zajmującym się leczeniem schorzeń stóp. W przeciwieństwie do kosmetyczki zajmuje się stopami i paznokciami od strony medycznej, a nie jedynie estetycznej. Sprawdźmy, co leczy podolog, gdzie go znaleźć, jakie cechy powinien mieć oraz jak przygotować się na pierwszą wizytę.

Co leczy podolog?

Podologia jest dziedziną z pogranicza medycyny i kosmetologii. Specjalista zdiagnozuje zmiany występujące w obrębie stóp pacjenta, wyznaczy odpowiednią ścieżkę leczenia i poprowadzi zabiegi, mające na celu zwalczyć choroby stóp i paznokci oraz wspomóc ich odpowiednią profilaktykę.  Do zadań specjalisty od stóp na https://podologlodzmajagortat.pl/ należą między innymi eliminacja grzybicy stóp, wrastających paznokci, kurzajek i brodawek, problem pękających pięt, odciski, rekonstrukcja paznokci. 

Gdzie szukać podologa?

Rekomendacje członków rodziny, przyjaciół lub ludzi z grup na portalach społecznościowych będą pierwszym krokiem do znalezienia dobrego podologa. Warto też poszukać w internecie na własną rękę, wpisując w wyszukiwarkę nazwę specjalisty i konkretne miasto. Na przykład Podolog Łódź. Trzeba zatem przeprowadzić dobry research. Sprawdzić kilku specjalistów, zobaczyć na długość stażu, ewentualne certyfikaty. Kolejnym krokiem będzie prześledzenie opinii na temat danego gabinetu, usług i cennika. Nie trzeba skierowania od lekarza rodzinnego.

Jak rozpoznać dobrego podologa?

Dobry podolog cechuje się olbrzymią wiedzą, doświadczeniem i pozytywnymi rekomendacjami ze strony pacjentów. Jednakże sama wiedza nie wystarczy. Nie zapominajmy, że taki specjalista powinien przede wszystkim widzieć w swoim pacjencie szukającego pomocy człowieka, któremu należy się szacunek. Podolog powinien wykazywać się:

  • empatią,
  • życzliwością,
  • cierpliwością,
  • dokładnością,
  • szczegółowością,
  • gotowością niesienia pomocy,
  • odpowiedzialnością.

Przeszukując opinie internautów, warto zwrócić uwagę na takie szczegóły. W końcu każdy zabieg powinien wiązać się z profesjonalizmem, a nie może być mowy o profesjonalizmie, bez dobrej atmosfery, poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

Jak się przygotować na wizytę u podologa?

Pamiętajmy, że nawet jeśli nasze stopy nie wyglądają estetycznie jak z reklamy, zadaniem podologa jest naprawienie wszystkiego, co nam w nich przeszkadza, a co może zostać usunięte lub zmodyfikowane. Podolog jest lekarzem profesjonalistą, który nie ma prawa oceniać. Wizyta w gabinecie powinna się wiązać z radością na myśl o nowych, pozytywnych zmianach, a nie ze stresem i wstydem.

Przed samą wizytą powinno się umyć stopy oraz nie nakładać na nie maści leczniczych ani kosmetyków. Pamiętaj o dokładnym zmyciu lakieru z paznokci. Nie wykonuj żadnych mechanicznych zabiegów (obcinanie paznokci, ścieranie stóp). Podczas wywiadu mogą nam zostać zadane pytania dotyczące naszego stanu zdrowia, dlatego warto przygotować sobie listę aktualnie spożywanych suplementów diety oraz zażywanych leków. 

Podsumowanie

Podolog jest specjalistą, dla którego dobro pacjenta powinno być najważniejsze. Choć pierwsza wizyta może wiązać się ze stresem, pamiętajmy, że jeśli oddamy się w ręce specjalisty, nie tylko zadbamy o nasze zdrowie, ale też będziemy cieszyć się pięknymi stopami, gotowymi do pokazywania ich w okresie wakacyjnym.