Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

krem pod oczy
Moda

Jaki krem pod oczy po 50. roku życia?

Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, ponieważ nie posiada w tych okolicach gruczołów potowych. Wraz w upływem wieku cera w tym miejscu zaczyna się szybko wysuszać, a także powstają głębokie zmarszczki. Tego rodzaju problem skórny można jednak łatwo wyeliminować i spowolnić procesy starzenia się cery, stosując odpowiednie preparaty. Jakich składników potrzebuje skóra po 50-tce, a także jaki krem pod oczy warto jest stosować w takim przypadku? Podpowiadamy.

Jakich składników wymaga skóra po 50. roku życia?

Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasza skóra wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Nie inaczej jest w przypadku osób po 50. roku życia. Przede wszystkim naskórek w tym wieku potrzebuje intensywnego nawilżenia, ponieważ w miarę upływu lat cera traci naturalną zdolność do zatrzymywania wilgoci. Prowadzi to do uczucia ściągnięcia, zmarszczki pogłębiają się, a skóra traci jędrność i elastyczność. Poprawę stanu cery mogą zapewnić takie składniki jak chociażby kwas hialuronowy i gliceryna. Pomagają one skórze utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, zatrzymując wodę w jej głębszych warstwach.

Kolejnym ważnym składnikiem, którego skóra po 50. roku życia potrzebuje, jest kolagen. Produkcja tego elementu w naszej skórze stopniowo zmniejsza się wraz z wiekiem, co również skutkuje utratą elastyczności, a także pogłębianiem się już powstałych zmarszczek. Aby wesprzeć produkcję kolagenu, warto sięgnąć po składniki takie jak peptydy kolagenowe, retinol czy witamina C. Pierwszy wariant pozwoli dostarczyć skórze aminokwasów, podczas gdy retinol, a także witamina C mogą stymulować syntezę kolagenu, poprawiając elastyczność i wygląd skóry. Regularne stosowanie kosmetyków zawierających te składniki skutecznie wzmacnia strukturę skóry i minimalizuje widoczność zmarszczek, dając skórze bardziej młodzieńczy wygląd.

Krem pod oczy po 50. roku życia – na jaki się zdecydować?

Krem pod oczy naturalny, przeznaczony dla osób po 50. roku życia, bardzo często zawiera składniki, takie jak witaminy A, C i E, koenzym Q10, a także oleje roślinne. Witaminy te mają silne właściwości przeciwutleniające, które wspomagają redukcję uszkodzeń spowodowanych działaniem wolnych rodników, które są główną przyczyną starzenia się skóry. Ponadto oleje roślinne, a także ekstrakty roślinne, takie jak chociażby olej arganowy czy aloes, posiadają działanie nawadniające i regenerujące, co pomaga utrzymywać sprężystość oraz gładkość w okolicy oczu.

Ważne jest również, że naturalne kremy pod oczy są wolne od szkodliwych substancji chemicznych i sztucznych dodatków, które mogą podrażniać delikatną skórę. Zamiast tego, składniki naturalne są łagodne i łatwo tolerowane przez skórę, przez co minimalizowane jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.