Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

kosmetyki naturalne
Poradnik

Czy „domowe” kosmetyki są bezpieczne?

Na pewno chcesz, by twoja cera była gładka, promienna i po prostu piękna. Właśnie dlatego dzień w dzień próbujesz o nią dbać i z samego rana oraz wieczorem nakładasz na nią różnorodne kosmetyki. Zawsze dasz się na coś skusić w drogerii, bo jesteś na bieżąco z nowościami i interesujesz się szeroko rozumianą pielęgnacją twarzy. Być może z tego właśnie powodu postanowiłaś sama tworzyć swoje upiększające preparaty. A czy to dobry pomysł?

Teoretycznie kosmetyki naturalne powinny być absolutnie bezpiecznie. Tworząc je w domu, nie dodajesz do nich żadnych chemicznych substancji. Nie umieszczasz w nich barwników czy konserwantów, bo czymś takim nawet nie dysponujesz, a zresztą robisz to wszystko po to, by wcierać w twarz samą naturę.

Korzystasz zatem z dobrodziejstw środowiska. Sięgasz po różnorodne olejki (np. modny ostatnio olejek z czarnuszki), kupujesz w aptece witaminy w kapsułkach i dołączasz do tego inne wynalezione substancje.

domowe kosmetyki

Uważaj na substancje z których są robione domowe kosmetyki

Oczywiście tylko te naturalne! Musisz jednak wiedzieć, że nawet natura jest w stanie zaszkodzić twojej skórze. Czasami natomiast nawet całkowicie naturalne kosmetyki do twarzy mogą skórze zaszkodzić. Nie wszystko jest dobre dla wszystkich. Kosmetyki naturalne musisz więc tworzyć z myślą o własnych potrzebach.

Chociażby taki olej kokosowy – bardzo zresztą popularny – nie jest najlepszym wyborem dla wszystkich. U niektórych zadziała fantastycznie, bo złagodzi podrażnienia i zadba o odpowiedni poziom nawilżenia cery, ale u innych jedynie natłuści skórę i sprawi, że pojawią się na niej liczne krosty i niedoskonałości.

klubkosmetyczny.pl