Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

miłość
Poradnik

Miłość – zrób wszystko, by ją do siebie przyciągnąć

Uczucie, jakim darzy się dwoje ludzi nie zawsze spada jak grom z jasnego nieba. Często jest efektem procesu, wymagającym energii i pracy, by przyciągnąć swoją połówkę. Co możesz zrobić, jeśli czujesz, że jesteś gotowa/y na miłość, ale na horyzoncie nie widać żadnego kandydata? Spróbuj go do siebie przyciągnąć.

Rumi, perski filozof uważał, że zadaniem każdego człowieka nie jest szukanie miłości, ale znajdowanie i pokonywanie barier w sobie, które stawiają nas przeciwko temu uczuciu.

Najpierw należy przygotować grunt, by potem zastosować praktykę skoncentrowaną na przyciąganiu miłości.

Możesz wybrać odpowiedni kurs, np. https://szkolanumerologii.pl/warsztaty-pracy-z-podswiadomoscia-cz-2-kurs-przyciagania-milosci/, żeby popracować mocno ze swoją podświadomością. Jeśli jednak chcesz indywidualnie zanurzyć się w procesie przyciągania miłości, koniecznie przejdź przez poszczególne kroki, które mentalnie zbliżą Cię do tego uczucia.

1. Popracuj nad sobą

Przyciąganie miłości zaczyna się od miłości do samego siebie. W pierwszym kroku więc postaw na rozwój osobisty i budowanie dobrego samopoczucia. Pracuj nad akceptacją siebie, rozwijaj swoje talenty i pasje, dbaj o zdrowie, a także dobrostan. Bycie pewnym siebie i szczęśliwym jest jak znakomity „lep”, który przyciąga innych ludzi. Wtedy wydajesz się wiarygodnym i stabilnym kandydatem na życiowego partnera.

2. Pokochaj siebie bezwarunkowo

Jeśli siebie akceptujesz, szanujesz i troszczysz się o swoje potrzeby, oznacza to, że kochasz siebie – to niezbędny krok w przyciąganiu miłości. Kiedy masz zdrowe poczucie własnej wartości i pewność siebie, przyciągasz do siebie osoby, które Cię szanują, doceniają i przede wszystkim kochają. Miłość do siebie jest istotna w ustalaniu zdrowych granic i w zauważaniu własnych potrzeb. Jeśli potrafisz je komunikować, masz szansę na harmonijny związek i unikniesz toksycznych relacji.

3. Określ swoje oczekiwania

Zastanów się, jakiej partnera/ki szukasz. Określ swoje wartości, cele i oczekiwania w związku. Artykułowanie swoich potrzeb i preferencji sprzyja przyciąganiu osób, które pasują do Twoich priorytetów i wartości. To ważne, ponieważ wspólne przekonania na temat fundamentalnych aspektów życia, takich jak rodzina, wiara, praca, zdrowie czy plany na przyszłość, pomagają zbudować nierozerwalny związek. Przemyśl kwestię wzajemnego wspierania się w zakresie samorozwoju i emocji.

4. Wizualizuj i afirmuj swój przyszły związek

Regularnie wyobrażaj sobie, że jesteś w zdrowym związku, z ukochaną osobą u boku. Używaj afirmacji, czyli pozytywnych stwierdzeń, które odzwierciedlają Twoje pragnienia. Powtarzaj je, wizualizując sobie to uczucie i udaną relację w taki sposób, jakby było ono już obecne w Twoim życiu. Mentalne obrazowane szczęśliwego związku to idealny sposób na przyciąganie miłości – wzmacniasz swoją motywację do bycia z drugą osobą. Informujesz wszechświat, że jesteś gotowy na partnerską relację.

5. Otwórz się na nowe doświadczenia

Wyjdź ze strefy komfortu i poszukaj nowych możliwości. Bądź otwarty/a na spotkanie nowych ludzi, bierz udział w wydarzeniach społecznych, dołącz do grup zainteresowań, które pasują do Twojego hobby. Możesz zapisać się do dyskusyjnego klubu książki lub w wolne weekendy pracować charytatywnie. Korzystaj też z poleceń swoich znajomych, którzy mogą zaaranżować spotkanie z kimś wartościowym. Im więcej kontaktów i okazji do spotkań, tym większa szansa na poznanie swojej połówki.

6. Bądź poprawnym optymistą

Zadbaj o pozytywną energię i zwróć uwagę na swój sposób bycia. Swoją postawą komunikuj optymistyczne nastawienie do życia, motywację do działania, a przede wszystkim bądź życzliwy i okazuj szacunek, np. otwierając drzwi, czy też podając chusteczkę. Staraj się być otwartym/a na rozmowy, wysłuchuj z zaangażowaniem innych osób i okaż im prawdziwą empatię. Przyjaźń i głębokie relacje mogą rozwijać się stopniowo, więc bądź cierpliwy/a.

7. Zrób coś konkretnego

Miłość sama się nie znajdzie, dlatego przyciągnij ją do siebie, korzystając z technologii. Sprawdź polecane aplikacje i serwisy randkowe, wykorzystaj moc Internetu. Spotkanie w sieci może zaowocować randką w realistycznym świecie, w którym zweryfikujesz nowo poznaną osobę. Pamiętaj jednak o ostrożności i zdrowym rozsądku podczas korzystania z tego rodzaju platform.