Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Moda

Miłość jak z obrazka

Fotograf ślubny, to ktoś, kto powinien być z jednej strony wrażliwym artystą, a z drugiej dobrym psychologiem. Powinien zaglądać do duszy i posiadać umiejętność dużej empatii. Ta rzadka cecha daje niezwykle efekty w fotografii, a jeśli dołączymy do tego wysoko rozwiniętą aparaturę fotograficzną, można uzyskać niezwykle efekty, której granice stawia jedynie wyobraźnia. Fotograf ślubny to ktoś, kto umie otworzyć serca i uchwycić ulotną chwilę radości, wydobyć światło bijące od młodej pary pochodzące z wnętrza ich kochających serc. Nie ma nic piekniejszego niż dwoje ludzi oddających się sobie nawzajem, to istota miłości którą będą realizowali w życiu. Te niezwykłe chwile są ulotne jak mgła, ale oko fotografa, uzbrojone w aparat może je uchwycić i zachować w migawce. Magia tej chwili jest krótka, dlatego potrzeba wielkiej wprawy aby na zdjęciach uchwycić to co jest najważniejsze.

„Miej serce i patrzaj w serce”

Każdy robi zdjęcia, jednak nie każdy potrafi robić to dobrze. Fotograf ślubny jest mistrzem ceremonii wewnętrznej eksplozji uczuć. Bogactwo tego dnia nie polega na bogactwie materialnym, ale na głębokim, duchowym przeżyciu. Uchwycić tę miłość w czystej postaci – to dopiero artyzm. Feria barw, która mieni się w oczach nowożeńców i ich rodzin musi być ujęta szybko i sprawnie w kilku migawkach. Niepowtarzalność tej chwili powoduje że nie jest obojętne, komu powierzamy uwiecznienie tej chwili. Potrzebny jest artysta posiadający nie tylko umiejętności techniczne ale i dobre wyczucie chwili. Moment składania przysięgi, zakładanie obrączki, pocałunek, spojrzenie, wszystko to niepowtarzalna mozaika sytuacji i chwil, delikatna i krucha jak szkło. Rola fotografa ślubnego polega na tym, żeby ułożył tę mozaikę w możliwie najlepszy sposób. Może to zrobić ktoś, kto posiada serce, ponieważ sercem widzi się najlepiej i więcej niż tylko chłodnym umysłem.

Powracające wspomnienia

Do przygotowania tej wielkiej uroczystości jakim jest ślub, należy poświęcić dużo czasu i uwagi, ponieważ właśnie na zdjęciach widać wszystkie potknięcia i niedoskonałości. Zdjęcia ślubne potrzebne są ludziom by w przyszłości mogli powrócić wspomnieniami do swoich najszczęśliwszych chwil i odszukać w sobie tę iskrę, która rozpalała ich serca na początku drogi. Dlatego to ważne aby te najdroższe sercu pamiątki zawarły w sobie siłę i moc tego wydarzenia. Rola fotografa ślubnego jest nie do przecenienia, więc warto pomyśleć wcześniej o tym i wybrać osobę, która sprawdzi się w tej roli najlepiej. Dobrym sposobem jest przejrzenie portfolio artysty, ponieważ właśnie w dokonanym dorobku można stwierdzić, czy odpowiada nam jego styl i sposób przedstawiania pozujących osób. Zbiór wykonanych wcześniej zamówień powie nam, na co dana osoba zwraca szczególną uwagę i czy chcielibyśmy być przedstawieni w takich ujęciach.

Z atelier do pleneru

Wiele par planujących ślub przekłada swoją sesję ślubną na czas w którym nie będą już obarczeni stresem i myśleniem o każdej drobnostce. Coraz częściej organizują zdjęcia plenerowe w dowolnym czasie i bardzo nieformalnym miejscu. Liczy się pomysłowość i efekt zakrojony na ukazanie niezwykłej atmosfery, naturalności i spokoju, który odzwierciedla stan duszy małżonków. Młodzi wyszli w plener do parków, lasów na pola i łąki a za nimi fotografowie ślubni, którzy chcą sprostać najbardziej wymagającym pomysłom. Niezwykłe ujęcia, wykorzystywanie naturalnego światła, elementów krajobrazu, wiatru, odbicia w wodzie, światła słonecznego oraz innych elementów natury. Wszystko to służy wydobyciu i podkreśleniu piękna magicznej aury miłości. Zdjęcia ślubne coraz częściej stają się ilustracjami pięknej książki, „czytanej” przez całe życie. To fotograf ślubny decyduje o ujęciach, wyborze zdjęć, kadrowaniu, dlatego w dużej mierze jest autorem tej księgi.

Fotograf ślubny Kraków: https://www.onyxxwedding.pl/