Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Alergia

Jak uniknąć alergii – co najbardziej uczula nas wiosną?

Alergia inaczej zwana uczuleniem. Medyczna definicja zawiera dużo skomplikowanych pojęć i może być niezrozumiała dla osób, które nie są związane z tą branżą. Alergia natomiast to nic innego jak reakcja organizmu. Na przykład kichanie, katar czy świąd spowodowana przebywaniem w otoczeniu lub spożyciem substancji lub jakiejś rzeczy, na którą jesteśmy uczuleni. Nasz organizm po prostu stara się bronić przed takimi produktami oraz rzeczami. W konsekwencji czego powstaje wysypka czy inna reakcja alergiczna.

Podobno co czwarty Polak cierpi na jakąś alergię skóry, pokarmową lub jakąś inną. Często jeżeli dolegliwości nie są silne to chora osoba nawet nie wie, że jest uczulona. Obecnie na świecie istnieje tak wiele rodzajów alergii, że policzenie ich wszystkich byłoby niemożliwe. Niektóre osoby są uczulone na laktozę, pyłki, kurz a nawet istnieją tacy alergicy, u których podczas przebywania na słońcu występuje jakaś reakcja alergiczna.

Jak uniknąć alergii

Jak się ratować?

Oprócz tabletek przeciwalergicznych oraz środków wziewnych można też skorzystać z kuracji odczulania. Jest to o wiele bardziej skuteczniejsze niż te produkty dostępne w aptekach lub te zapisane przez lekarza. Terapia odczulania to długotrwały proces, który może trwać nawet około pięciu lat. Jednak jej skuteczność jest potwierdzona. Odczulanie zmniejsza wrażliwość na alergen oraz pozwala alergikowi chodź w części pozbyć się silnych objawów uczulenia.

Jeżeli zauważyłeś u siebie lub osoby bliskiej powtarzające się cyklicznie objawy alergii to niezwłocznie udaj się do lekarza. W celu wykonania specjalistycznych badań tak zwanych testów alergicznych, które potwierdzą lub wykluczą uczulenia. Z alergią da się żyć. Niewiedza jednak często może zaszkodzić twojemu organizmowi, więc lepiej mieć jak najlepszy obraz kondycji swojego zdrowia.

Co najbardziej uczula wiosną?

Wiosna to zaraz obok lata okres, w którym cierpi najwięcej alergików. Wzrost zbóż, roślin powoduje silne reakcje alergiczne. Kiedy inni cieszą się słońcem i przebywaniu na łonie przyrody alergicy muszą zostać w domach lub stosować środki, tabletki o działaniu przeciwalergicznym, które nie zwalczą objawów a jedynie je złagodzą. Choroby alergiczne są szeroko rozpowszechnione istnieją też takie, które mogą pozbawić nasz życia. Jedną z takich przypadłości jest alergia na jad lub same pszczoły. Osoby, które są chore a zostaną użądlone przez tego małego owada jeżeli nie wezmą w krótkim odstępie czasu od dźgnięcia leku lub nie udadzą się do szpitala mogą umrzeć.

Dużo osób ma alergie na pyłki traw czy zbóż, które szczególnie silnie kwitną podczas pory roku, jaką jest wiosna. Olcha, cis, topola i wierzba to nazwy drzew, które z pewnością nie cieszą się sympatią alergików. Wzrost i rozkwit tych drzew także przypada na okres wiosenny. W okresie od maja do lipca alergicy muszą zmagać się między innymi z trawą, babką zwyczajną, lebiodą, bylicą pospolitą, pokrzywą zwyczajną czy mniszkiem.

Możliwość komentowania została wyłączona.