Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Dieta

Szkodliwe diety – jak unikać?

Diety często kojarzą się negatywnie zwłaszcza diety odchudzające, gdzie w osiągnięciu celu trzeba niejednokrotnie dużego poświęcenia.

Przestrzeganie diety

Jednak mimo takich skojarzeń wiadomo, że profesjonalna dieta odchudzająca czy każda inna dieta pomoże, odniesie pożądany skutek, jeśli będzie uczciwie przestrzegana. Można ją porównać do niedobrego lekarstwa, gdzie smak odrzuca, ale wiadomo, że pomoże. Jednak w przypadku diet może się zdarzyć, że dieta zamiast pomóc zaszkodzi, ponieważ ludzie nie zawsze korzystają z profesjonalnej diety, a swój wybór często nie konsultują z żadnym ekspertem.

Szkodliwe diety

Nie sprawdzone źródło

Dieta może okazać się szkodliwa, gdy zostanie zaczerpnięta z Internetu z jakiegoś nieznanego forum, gdzie każdy może się wypowiedzieć w tym osoby nie mające pojęcia o dietach. Skutki korzystania z takiej diety mogą okazać się bardzo negatywne. Jednak to nie jedyny przypadek, gdzie dieta może okazać się szkodliwa. Nawet znane diety mogą zaszkodzić. Istnieją przykłady diet znanych, gdzie lekarze radzą ich nie stosować, lecz opinie, że dieta pozwala schudnąć bez wysiłku robią swoje i wiele osób po nie sięga i wiele z nich ma potem problemy zdrowotne. Jest nawet dieta, która doprowadziła kilka osób do śmierci, a mimo to ludzie wciąż chętnie ją stosują. Żeby mieć w 100% pewność, że wybrana dieta jest bezpieczna, to najlepiej skonsultować ją z lekarzem lub dietetykiem, wówczas wiadomo, że taka dieta pomoże, a nie zaszkodzi.

sponsorsportu.pl