Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

kosmetyki, których nie powinnaś ze sobą łączyć
Moda

4 pary kosmetyków, których nie powinnaś ze sobą łączyć.

Nie zawsze zastosowanie większej ilości kosmetyków wiąże się z uzyskaniem lepszego efektu. Są takie preparaty, których nie powinno się stosować jednocześnie z różnych powodów. Niektóre wykluczają się dlatego, że mają ten same składniki i ich podwójne nałożenie, tylko obciąży skórę lub włosy, z kolei inne mają w składzie takie substancje, który działanie się wyklucza, co spowoduje, że jeśli zastosujemy je razem, nie będziemy mieć żadnych korzyści z ich użycia. Sprawdź, jakich produktów lepiej ze sobą nie łączyć.

1. Odżywka do włosów i szampon typu 2 w 1

Szampon 2 w 1 zawiera w swoim składzie odżywkę do włosów. Taki preparat nie tylko myje, ale również zapewnia włosom odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Nie ma więc sensu stosowanie dodatkowej porcji odżywki. Nie przyczyni się ona poprawy stanu włosów, a nawet zbytnio je obciąży, zwłaszcza jeśli są cienkie i delikatne. Taki nadmiar może spowodować, że będą oklapnięte, szybciej się przetłuszczą, trudno je będzie rozczesać, a nawet zaczną się nadmiernie łamać i wypadać.

2. Podkład typu kompakt z pudrem sypkim lub w kamieniu

Fluid typu kompakt to preparat, który łączy w sobie działanie kilku kosmetyków. Nadaje on cerze jednolity kolor, tuszuje jej drobne niedoskonałości oraz matuje. Po jego zastosowaniu nie ma sensu sięgać jeszcze po puder sypki lub w kamieniu, ponieważ nadmiernie obciąży on skórę. Zamiast perfekcyjnego makijażu, spowoduje to powstanie efektu maski i może doprowadzić do zatkania porów i pojawienia się stanów zapalnych skóry.

3. Maseczka typu peel-off i peeling

Jeśli decydujesz się na zastosowanie maseczki typu peel-off, sięganie jednocześnie po peeling enzymatyczny lub ziarnisty, nie ma sensu. Taka maseczka wzbogacona jest w specjalne enzymy, które złuszczają martwy naskórek. Na tej samej zasadzie działa peeling enzymatyczny oraz klasyczne preparaty złuszczające z drobinkami. Jednoczesne zastosowanie takiej maseczki i peelingu to zabieg zbyt drastyczny dla skóry. Może on prowadzić do nadmiernego złuszczenia naskórka, pojawienia się podrażnień i zaczerwienienia, a w skrajnych przypadkach nawet drobnych ran na skórze. Pomiędzy zastosowaniem tych preparatów, powinnaś więc zachować co najmniej kilka dni odstępu, aby zanadto nie podrażnić skóry i nie pozbawić jej naturalnej warstwy ochronnej.

4. Perfumy i perfumowany antyperspirant

Te dwa kosmetyki się wykluczają. Oba zawierają związki wonne, których połączenie może wywołać trudny do przewidzenia efekt zapachowy. Jeżeli chcesz użyć perfum, sięgnij po bezzapachowy antyperspirant lub bloker potu. Z kolei, jeśli na co dzień używasz pachnącego dezodorantu, nie spryskuj się już żadnym dodatkowym zapachem- subtelna świeża woń tego kosmetyku, w zupełności wystarczy.

We wszystkim czasami warto zachować umiar, również w stosowaniu kosmetyków. Czasami mniej znaczy więcej. Nie kupuj i nie używaj kosmetyków w sposób nieprzemyślany. Wybieraj mądrze, a zyska na tym nie tylko Twoja uroda, ale również stan portfela.