Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

stylizacja paznokci
Moda

Stylizacja paznokci – wybrać hybrydę czy żel?

Piękne, długie i zadbane paznokcie są obecnie na wyciągnięcie ręki! Każdy może takie mieć i to na naprawdę długo. Wszystko za sprawą manicure hybrydowego, a także żelowego. Obecnie są zwolennicy zarówno pierwszej opcji, jak i drugiej. Obie mają swoje zalety i właśnie nimi się dziś zajmiemy. Warto porównać te typy manicure, aby wiedzieć, co lepiej sprawdzi się na naszych paznokciach. Co wybrać – hybrydę czy żel?

Paznokcie hybrydowe – jakie mają zalety?

Największą zaletą paznokci hybrydowych jest z pewnością ich trwałość. W zależności od szybkości rośnięcia naszej płytki, mogą pozostać z nami nawet przez trzy tygodnie do miesiąca! Oczywiście ich trwałość zależy także od poprawności wykonania stylizacji. Paznokcie hybrydowe przez cały czas pięknie się prezentują i nie widać po nich zużycia. Z pewnością zaletą jest łatwość ściągania takiej stylizacji. Wystarczy spiłowanie i użycie acetonu lub też frezarka. Hybrydy są dość trwałe i przy normalnym użytkowaniu i dobrze wykonanej stylizacji nie musimy martwić się o odpryski czy uszkodzenia.

Paznokcie żelowe – jakie mają zalety?

Jeśli chodzi o ten typ stylizacji, to wyróżnia się on całkowitą niezawodnością. Paznokcie są praktycznie nie do zdarcia! To świetne rozwiązanie dla kruchych, miękkich i delikatnych paznokci. Żel wzmacnia je i pozwala zabezpieczyć, aby mogły rosnąć. Ściąganie żelu jest jednak problematyczne. Nie robi się tego za każdym razem, gdy wymienia się stylizację. Zwykle uzupełniany jest jedynie odrost i ściągany sam kolor. Żel jest jeszcze bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i różne detergenty. Co więcej, pozwala nadać paznokciom dowolny kształt i długość! Dzięki temu każda kobieta może cieszyć się wymarzoną stylizacją, która jest piękna i wytrzymała.

Co lepiej wybrać – hybryda czy żel?


Obie opcje mają swoje zalety, ale także wady. Np. żel jest bardzo wytrzymały, ale jego ściąganie jest dużo bardziej skomplikowane, niż przy hybrydzie. Ta z kolei nie jest aż tak wytrzymała i nie daje możliwości przedłużenia paznokcia. Każda kobieta powinna wybrać to, na czym jej najbardziej zależy. Warto też po prostu przetestować obie dostępne opcje. Jeśli chcesz znaleźć ciekawe inspiracje na manicure, to odwiedź stronę: http://marciik.pl. Dostępne są także stylizacje paznokci, w których łączy się i hybrydę, i żel! Może to jest najlepsze rozwiązanie? Sprawdź, jakie paznokcie najbardziej Ci się podobają i zapytaj stylistkę, jak najlepiej stworzyć taki manicure!