Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

kosmetyki do włosów
Poradnik

Jak zwiększyć objętość włosów?

Która kobieta nie marzy o pięknej burzy gęstych włosów? Chyba każda, a już na pewno marzą o niej wszystkie panie będące posiadaczkami pasm naturalnie cienkich i rzadkich. Te niestety są bardzo często spotykane u Polek. Nasze rodaczki rzadko kiedy mogą pochwalić się burzą włosów przypominającą fryzury mieszkanek innych części świata, dlatego też chętnie sięgają i testują rozmaite kosmetyki do włosów, których głównym zadaniem jest nadanie ich fryzurom większej objętości i zarazem lepszego wyglądu. No i czasami rzeczywiście potrafią one świetnie zadziałać. Wystarczy dać im tę szansę i nauczyć się z nich prawidłowo korzystać.

Jak zwiększyć objętość włosów

Zasada numer 1, która musi zostać spełniona

Pierwsza ważna zasada – włosy cienkie i bez objętości powinny być myte odpowiednimi szamponami. Na pewno nie należy ich obciążać silikonami i innymi sztucznymi substancjami, występującymi w najpopularniejszych i łatwo dostępnych kosmetykach przeznaczonych do mycia pasm. Najlepiej natomiast używać szamponów bardzo delikatnych o naturalnym składzie, które będą zawierać maksymalnie trzy czy cztery substancje – bez żadnych niepotrzebnych dodatków. Dobrym działaniem wykażą się na pewno kosmetyki do włosów zawierające pokrzywę.

Delikatnie hamuje ona wydzielanie włosów, dzięki czemu nie będą one przyklapywać do skóry głowy. Warto też regularnie chodzić do fryzjera i przynajmniej raz na trzy czy cztery miesiące podciąć rozdwojone końcówki. Ten zabieg też korzystnie wpłynie na wygląd fryzury. Pasma odbiją się od głowy i będzie się wydawać, jak gdyby było ich po prostu więcej.

laime.pl