Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Jak wybielić zęby
Poradnik

Jak wybielić zęby? Metody i efekty zabiegu

Wybielanie zębów jest najczęściej prowadzonym rodzajem zabiegu estetycznego, który ma na celu poprawę wyglądu zębów. Jak je wybielić? Zobacz metody wybielania zębów, dzięki którym można uzyskać doskonałe efekty!

Kiedy wskazane jest wybielanie zębów?

Zabieg polegający na wybielaniu zębów jest zabiegiem zaliczanym do stomatologii estetycznej. Nie ma konieczności jego prowadzenia, aby zęby były zdrowe, natomiast wiele osób decyduje się na niego po to, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

Wybielanie zębów najczęściej jest prowadzone wtedy, gdy mają one ciemniejszy, żółtawy albo szarawy odcień, dlatego też uśmiech nie prezentuje się wtedy zbyt atrakcyjnie. Wtedy zabieg ten pozwala na nadanie zębom bielszego koloru i powoduje, że pacjent uśmiecha się znacznie częściej niż poprzednio.

Jak wybielać zęby?

Zabiegi wybielania zębów podzielić można na kilka różnych kategorii, które zależne są od tego, gdzie są one prowadzone i w jaki sposób się odbywają.

Zabiegi te dzielone są na dwie główne kategorie, czyli na wybielanie domowe oraz na wybielanie gabinetowe. Pierwszy rodzaj zabiegu odbywa się w domu, natomiast drugi w gabinecie stomatologicznym. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się korzystanie z zabiegów u stomatologa, ponieważ wykorzystuje się do nich silniejsze środki, więc efekty są jeszcze lepsze.

Domowe wybielanie zębów – najczęściej używane metody:

  • pasty wybielające do zębów – w składzie zawierają one substancje ścierne, które powodują usunięcie osadów z zębów i nadanie im atrakcyjnego wyglądu
  • płyny do wybielania zębów – płyny, które nakłada się na zęby za pomocą dołączonego pędzelka
  • paski wybielające – nakleja się je na zęby, aby nadać im bielszy wygląd, przylegają ciaśniej, dlatego dają lepsze efekty
  • nakładki do wybielania zębów – przygotowuje się je w domu na podstawie wycisku i następnie uzupełnia żelem wybielającym

Gabinetowe metody wybielania zębów – najczęściej używane metody:

  • wybielanie nakładkowe – podobne do zabiegu prowadzonego w domu, przy czym wykorzystuje się wtedy profesjonalne nakładki oraz środki o wyższym stężeniu substancji wybielającej, dlatego efekty są lepsze
  • wybielanie lampą – na zęby nakłada się substancję wybielającą, a następnie naświetla się je za pomocą lampy, taki zabieg pozwala na uzyskanie efektów w ciągu jednej wizyty u stomatologa 
  • wybielanie zębów martwych – jest ono używane wtedy, gdy martwy ząb ma nieestetyczny, zszarzały kolor

Wybierz wybielanie zębów w Krakowie w stomatologiaswiatkowska.pl i ciesz się z pięknego uśmiechu!

O czym pamiętać po wybieleniu zębów?

Aby zachować przez długi czas efekty zabiegu wybielania zębów, warto pamiętać o paru poradach, które są wtedy bardzo ważne.

Przede wszystkim zalecana jest wtedy biała dieta, czyli rodzaj diety, która nie ma żadnych substancji barwiących zęby. Trzeba zatem unikać wtedy herbaty, kawy, wina, ciemnych soków, które przyczyniają się do powstawania przebarwień zębów.

Również osoby palące papierosy nie powinny ich palić, ponieważ również przyczyniają się one do tworzenia się osadów nazębnych.