Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Kosmetyki-z-aloesu-naturalna-pielegnacja-na-miare-naszych-potrzeb
Moda Poradnik Zdrowie

Kosmetyki z aloesu – naturalna pielęgnacja na miarę naszych potrzeb

Piękna i zdrowa skóra to marzenie wielu osób. W niektórych przypadkach – niestety – niedoścignione. Problemy skórne mogą mieć różne przyczyny. Czasem przybierają postać przebarwień, innym razem nieestetycznych wykwitów. Problemy ze skórą – zwłaszcza u młodych osób  – mogą za sobą pociągać gorszą samoocenę i brak pewności siebie.

Jak uniknąć takich problemów? W ich rozwiązaniu mogą pomóc sprawdzone i wartościowe pod względem składu chemicznego kosmetyki z aloesu. Warto szukać ich spośród tych, które wychodzą spod marki Aloe Vera Forever Living Polska.

To, co daje nam natura

Współcześnie coraz więcej osób sięga po kosmetyki oparte o naturalne składniki. To w nich upatruje się skutecznego sposobu na pielęgnację skóry, która przynosi doskonałe efekty w postaci nieskazitelnej cery. Elastyczną, świeżą i pozbawioną przebarwień oraz zmian skórą może się pochwalić wiele osób, które do pielęgnacji wykorzystują dobrej jakości kosmetyki z aloesu. Ich zalety są trudne do przecenienia, bo i roślina, z której powstają, ma nam wiele do zaoferowania.

Aloes w zdecydowanej większości składa się z wody. Pozostała część to sucha masa, w której skład wchodzą cenne dla człowieka związki oraz minerały. Bogaty skład to atut, który przekonuje wiele osób. W miąższu liści tej rośliny znajdziemy ponad dwieście aktywnych składników, w tym witaminy oraz aminokwasy. Dobrej jakości preparaty wytwarzane na bazie aloesu mają właściwości nawilżające i odżywiające. Odpowiednio pielęgnowana skóra staje się elastyczna i wygląda zdecydowanie młodziej.

Jak poznać dobrej jakości kosmetyki?

Częstym problemem staje się ustalenie, czy konkretny kosmetyk rzeczywiście wyróżnia się pośród innych jakością i czy jest wart naszej uwagi. W przypadku preparatów produkowanych na bazie aloesu staje się to o tyle proste, że można polegać na certyfikatach przyznawanych produktom aloesowym przez Międzynarodową Radę Naukową ds. Aloesu (International Aloe Science Council, w skrócie IASC). Jej zadaniem jest badanie czystości wprowadzanych na rynek preparatów, które powstają na bazie tej rośliny. Przyznany certyfikat poświadcza wysoką jakość produktu i może być brany pod uwagę jako jedno z istotnych kryteriów podczas zakupu. Co ważne, taki certyfikat przyznaje się tylko na rok, a po jego upływie wytwórca kosmetyku nie może się już posługiwać znakiem jakości IASC. Będzie mógł robić to ponownie, jeśli kosmetyk spełni wymagania Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu, a certyfikat ponownie zostanie mu przyznany. Ograniczony czas, na jaki przyznawane są certyfikaty, ma zapobiec spadkowi jakości wytwarzanych produktów i mobilizować wytwórców do utrzymania jej na odpowiednim poziomie.

Kosmetyki z aloesu – jest z czego wybierać

Oferta kosmetyków jest bardzo zróżnicowana, dlatego z łatwością wpisze się w wymagania osób o różnych potrzebach. Znajdą się wśród nich zarówno kosmetyki dla pań, jak i dla panów. Przykładem tych drugich jest aloesowy balsam po goleniu oraz dezodorant w sztyfcie. Panów i panie może zaciekawić taki produkt, jak aloesowo-propolisowa pasta do mycia zębów bez dodatku fluoru. Taka pasta jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, dlatego sprawdzi się jako produkt dla całej rodziny. Miętowy smak pasty działa odświeżająco i zachęta do jej stosowania.

A jakie kosmetyki aloesowe mogą być używane przez panie? Tych jest całe mnóstwo. Od kremów i balsamów pielęgnacyjnych, po maski głęboko oczyszczające naskórek oraz pomadki ochronne do ust z dodatkiem wosku pszczelego. Niektóre z aloesowych produktów z powodzeniem mogą być stosowane przez całą rodzinę. Tu na uwagę zasługują mydełka aloesowe oraz szampony do włosów. 

Pośród wielu dostępnych na rynku kosmetyków, te z dodatkiem aloesu cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Oczekiwania konsumentów spełniają tylko niektóre. Jak wybrać te właściwe? Jedną z najlepszych metod jest kierowanie się przyznawanymi kosmetykom certyfikatami.