Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

poduszka antyalergiczna
Moda Poradnik

Poduszka antyalergiczna – dobry sen alergika

Alergie to coraz bardziej powszechna dolegliwość – dotyczy różnego rodzaju składników pokarmowych, pyłków roślin, sierści zwierząt, perfum, a nawet kurzu. Każdemu, kto cierpi w kontakcie z roztoczami, zwłaszcza podczas zasypiania, poleca się zakup poduszki antyalergicznej. Taki wyrób wykonany jest ze specjalistycznych materiałów, które zapobiegają namnażaniu się drobnoustrojów odpowiedzialnych za katar sienny, alergie skórne i inne dolegliwości. Innowacyjne surowce działają hipoalergicznie, będąc zupełnie bezpieczne w użytkowaniu i kontakcie z delikatną skórą głowy i twarzy. Zwykle ich forma dopasowuje się do kształtu głowy, jeszcze bardziej poprawiając komfortu snu. Który jest przecież niezbędnym czynnikiem odpoczynku i regeneracji organizmu po całym dniu. Niestety, źle przespana noc może wzmagać objawy uczulenia. Organizm jest bowiem osłabiony, odporność spada, a ciało staje się podatne na bodźce chorobotwórcze. 

Na czym to polega?

Poduszka antyalergiczna nie jest wypełniona pierzem – jak tradycyjne poduszki, a specjalnymi materiałami sztucznymi. Mają one na celu zahamować rozwój roztoczy, bakterii, grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów, wywołujących alergie. W zależności od producenta i modelu, wypełnienie może przypominać miękkie płatki śniegu, zawierać lateksowe kapsułki lub granulat poliestrowy w postaci kłębuszków. Niektóre wsady wyposażone są w innowacyjne składniki aktywne, które nasilają hipoalergiczne działanie produktu. Warto jednak dodać, że sama poduszka antyalergiczna nie cofa ani nie leczy alergii.

Wkład pokryty jest miękkim materiałem, który nie drażni skóry. Alergicy często mają skłonności do podrażnień, a u wielu z nich w kontakcie z alergenem pojawia się wysypka lub zaczerwienienie. Oddychająca, gładka i przyjemna w dotyku bawełna lub mikrofibra to sposób na to, by poduszka antyalergiczna zachowała swoją funkcjonalność.

Takie artykuły można prać w wysokich temperaturach, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej bezpieczne dla zdrowia. Regularne pozbywanie się resztek zanieczyszczeń oraz wszędobylskiego kurzu pozwoli na długotrwałe cieszenie się produktem przez osobę wrażliwą na alergeny.

Dodatkowe udogodnienia

Na rynku można dostać poduszkę antyalergiczną z rozpinanym pokrowcem, dzięki czemu możliwe jest samodzielne regulowanie ilości wsadu. Dla niektórych okazuje się to świetnym rozwiązaniem – fabryczne poduszki nie zawsze odpowiadają indywidualnym potrzebom. Do takiej poduszki można dołożyć wypełnienie lub – jeśli jest zbyt obfita i wysoka – wyjąć jej część.