Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Moda Poradnik

Jak ważny jest kolagen w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu?

 Organizm ludzki to wiele skomplikowanych układów, każdy z nich musi działać prawidłowo, wówczas występuje nie tylko dobre samopoczucie, ale także i energia do działania. Codzienne wykonywanie obowiązków nie byłoby możliwe, gdyby nie kolagen. Ten istotny element, z którego zbudowane są tkanki, przyczynia się do zachowania młodego wyglądu niezależnie od wieku. Skóra wygląda młodo i promiennie, gdy to białko jest na dobrym poziomie. Czas, zła dieta, brak ruchu to główne elementy, które źle wpływają na produkcję naturalnego kolagenu. Odpowiedzialny jest on nie tylko za jakość skóry, ale także za stawy. Osoby w podeszłym wieku mogą zauważyć, że poruszanie się sprawia im coraz więcej problemów, przyczyną jest niedobór tego przydatnego w wielu kwestiach białka.

Jak go uzupełnić w poprawny sposób?

 Pierwszą oznaką, że tego składnika jest mało w ciele, można zaobserwować na szyi i twarzy. Tworzące się tam zmarszczki w szybki sposób są w stanie zająć całą powierzchnię skóry. Kolagen może bezproblemowo zatrzymać pierwsze oznaki starzenia się. Na rynku nie brakuje już propozycji, które można stosować wewnętrznie w formie tabletek i zewnętrznie jako maści, kremy. Suplementacja to dobry pomysł, gdy dany produkt jest sprawdzony i zawiera wszystkie potrzebne do odbudowy tkanki aminokwasy, między innymi: glicynę, lizynę, prolinę, glutaminę. Zdrowa, pożywna dieta jest również w stanie dostarczyć kolagen do organizmu. Będzie to możliwe dzięki spożywaniu: żelatyny spożywczej, chrząstek czy podrobów. Dostarczając go wewnętrzne, istotne jest, aby pamiętać o witaminach, które powinny być w takim pożywieniu, wówczas wchłanianie kolagenu jest bezproblemowe. Można to osiągnąć dzięki witaminie C i E. Zdrowsze w takim przypadku okaże się także gotowanie, a nie jak wcześniej, smażenie czy grillowanie. Jakość składników odżywczych jest wówczas większa.

Dostarczenie kolagenu innymi metodami

 Panie, które martwią się o jakość swojej skóry, mogą skorzystać z licznych propozycji gabinetów kosmetycznych. Takie placówki oferują kolagen pełnowartościowy, wstrzykuje się go pod skórę, dzięki czemu tkanki mogą się regenerować. Zabiegi tego rodzaju są bezpieczne dla klientek, mało inwazyjne. Do salonów urody, klinik medycyny estetycznej można zgłaszać się w każdym wieku. Wybór zabiegów jest w tych miejscach bogaty, a ceny atrakcyjne. Kolagen dostarczany jest w ten sposób, żeby nie zakłócił naturalnych procesów skóry. Nie uszkadza on nerwów, przyczynia się do tego, że skóra już po pierwszym takim zabiegu może w pełni się regenerować.

Zobacz produkty z kolagenem: https://www.kolagen.pl/