Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Alergia

Polska Akademia Zdrowia- instytucja, która troszczy się o zdrowie Polaków

Polska Akademia Zdrowia, jak sama nazwa wskazuje powstała po to, by strzec zdrowia Polaków i uświadomić im, w jaki sposób mogą o nie prawidłowo zadbać. Instytucja ta powstała ta na przełomie 2013 i 2014 roku. Założono ją na podstawie szeregu regulacji prawnych i cywilnych.

Czym właściwie zajmuje się Polska Akademia Zdrowia?

Najogólniej rzecz ujmując, instytucja ta zajmuje się promowaniem rozwiązań dotyczących zdrowego trybu życia, odpowiedniej diety i szeroko pojętej aktywności fizycznej i sportowej Poza tym Polska Akademia Zdrowia zajmuje się szerzeniem wiadomości wśród społeczeństwa na temat ekologii i zdrowej żywności. Dodatkowo stara się wspierać i realizować projekty dotyczące osób niepełnosprawnych oraz ich specyficznych potrzeb. Pracownicy Polskiej Akademii Zdrowia nie boją się również poruszać tak niewygodnych tematów, jak profilaktyka zdrowotna, stan polskich szpitali czy zdrowotne perspektywy na przyszłość.

Inne funkcje Polskiej Akademii Zdrowia

Oprócz dysput typowo teoretycznych Polska Akademia Zdrowia musi podpatrywać, jakie rozwiązania w kwestii zdrowia wprowadzają inne kraje. Jednak jej rola nie kończy się jedynie na obserwacji, lecz na nawiązywaniu trwałej i owocnej współpracy z podobnymi do niej placówkami zagranicznymi. Zresztą Polska Akademia Zdrowia działa prężnie i na naszym podwórku krajowym, bo nawiązuje współpracę ze sponsorami strategicznymi, którzy wykładają środki na realizację jej założeń statutowych i uruchomienie na terenie Polski darmowego wolontariatu. Poza tym Polska Akademia Zdrowia stara się dotrzeć do wszystkich grup społecznych, bo zdaje sobie sprawę, że zdrowie to nasza wspólna sprawa. Dlatego promuje swoje założenia w przedszkolach wśród najmłodszych, jak i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Seniorzy to bystrzy i uważni słuchacze i chłoną nowe wiadomości niczym gąbka.

Dlaczego w ogóle powstała Polska Akademia Zdrowia?

A choćby ze względu na szybkie zmiany społeczno- cywilizacyjne. Ludzie poświęcają ważnym sprawom coraz mniej uwagi, bo dosłownie na nic nie mają czasu. Z tego powodu powstała instytucja, która ma im pomóc odnaleźć się w tym kulturowym i cywilizacyjno- przyrodniczym chaosie. Są przecież takie sprawy jak ekologiczna uprawa roli bez środków ochrony rośli, które przecież na dłuższą metę są ogromnym zagrożeniem. Ktoś musi przecież uzmysłowić Polakom, że żywność bogata w chemię to nie najlepsza droga. W końcu przysłowie mówi, że jesteś tym, co jesz.

Wreszcie Polska Akademia Zdrowia próbuje nas uświadomić o tym, że takie sprzęty jak komputery, telewizory czy samochody może i są pomocne, lecz zabierają nam czas i ochotę do aktywności fizycznej i relaksu na świeżym powietrzu. Zresztą ciągle jesteśmy zabiegani, więc o jakimkolwiek relaksie nie może być w ogóle mowy. A jest on tak samo ważny, jak praca, o czym Polska Akademia Zdrowia próbuje nam usilnie przypomnieć. Trzeba przyznać, że powoli odnosi na tym polu coraz większe sukcesy. Niemniej nie ma się czemu dziwić, bo przecież po to została założona i taki był jej cel.