Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Jakie obuwie możemy nosić w domu
Poradnik

Jakie obuwie możemy nosić w domu?

Często w naszym domu nie ma odpowiedniej temperatury, aby chodzić po nim na bosaka. Tutaj z alternatywą może przyjść obuwie dobranie odpowiednich butów do chodzenia po domu, które pozwoli zachować nam ciepło oraz pomoże w utrzymaniu odpowiedniego krążenia krwi w naszym ciele. Należy przemyśleć jakie obuwie domowe będziemy nosić, aby zapewniło nam ciepło oraz było wygodne, ponieważ w niektóre dni spędzamy w nim bardzo dużo czasu.

Domowe kapcie jak wybrać?

W ostatnich latach do łask zaczęły powracać kapcie w stylu naszych babć. Są one wygodne, ciepłe oraz dobrze utrzymują temperaturę. Oczywiście każdy chce mieć świetny model obuwia domowego w swojej szafie. Dlatego warto wybrać model buta podobający się nam i trafiający w nasze gusta. Ważny kryterium przy wyborze kapci jest jakość wykonania modelu oraz z czego on jest zrobiony. Często wolimy zakładać buty mające w sobie skórę, lecz czy jest konieczna, aby obuwie domowe było dobrej jakości. Bardzo modne w ostatnim czasie są buty wykonane z owczej wełny, które zapewniają odpowiednie trzymanie ciepła i brak możliwości szybkiego zniszczenia butów, ponieważ są one trwałe. Aby nasze kapcie nie kojarzyły się tylko z siedzeniem przed telewizorem można wybrać charakterystyczny kolor, który ożywi naszą stylizację noszoną w domu. Zapewni to nam większe poczucie estetyki. Jeżeli ktoś lubi bardziej intensywne kolory to warto zaopatrzyć się w obuwie domowe o turkusowym lub czerwonym kolorze. Przy tym rodzaju materiału nie trzeba nawet zakładać skarpetek, aby nosić tego typu obuwie w czasie dnia i nasze stopy będą miały miły materiał w dotyku oraz będzie nam w nich się dobrze odpoczywać.

Czy warto nosić klapki w domu?

Są fani noszenia klapek w domu, lecz jest to trochę inny rodzaj obuwia niż kapcie. Po pierwsze nie zapewnią one nam trzymania takiej ilości ciepła jak kapcie. Kolejnym minusem dla fanów wygrzewania się w zimę są odsłonięte stopy, które w tym typie obuwia domowego są tylko trochę wyżej od podłogi dzięki klapkom, ale nie są odpowiednio osłonięte. Kolejnym minusem takich butów jest ich mniejsza wygoda, ponieważ klapki są zbudowane z mniej elastycznych materiałów oraz są pokryte mało przyjemną powierzchnią. Dlatego dla ludzi ceniących ciepło i wygodę to trudny typ obuwia domowego, ponieważ nie mogą oni poczuć w nich atmosfery ciepła i rozluźnienia. Istnieje kilka modeli klapek takich jak japonki, crocsy. Lepiej ich właściwości sprawdzą się w sezonie letnim, gdy nie potrzebujemy tak dużej ilości ciepła. Często w tym okresie szukamy chłodniejszych butów.