Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

sport w czasie pademii
Moda

Ruch w czasach pandemii

Czynnikiem, który ma ogromny wpływ na kondycję fizyczną człowieka, jest ruch. Organizmy ludzi od pierwotnych czasów są przystosowane do dynamicznego stylu życia.

Ruch w czasach pandemii

Natomiast koronawirus nam tego nie ułatwia. Poprzez restrykcje związane z pandemią, coraz więcej czasu spędzamy zamknięci w domach. Naturalnie wydłuża to czas, jaki spędzamy w fotelu, na krześle lub kanapie, zamiast na przykład uprawiać sport, a pozycja siedząca nie jest dla nas korzystna. Organizm jedynie traci na tym zdrowie. Bolące stawy, utrata dawnej kondycji, przybieranie na wadze – to tylko niektóre z negatywnych efektów.

Oddziaływanie koronawirusa

Koronawirus oddziałuje na nas w sposób bezpośredni, gdzie możemy się nim zarazić i spędzić następne dwa tygodnie na kwarantannie. Oprócz tego wpływa też na wiele innych dziedzin życia, powodując pogorszenie ogólnego stanu zdrowia albo humoru. Dlatego aktywność fizyczna w każdej postaci jest mile widziana – czy to taniec do ulubionej piosenki, czy poranny jogging. Nawet zwykły spacer pomaga rozruszać zarówno ciało, jak i odświeżyć głowę. To gwarantuje dobre samopoczucie oraz zdrowie, a także długowieczność.

www.aquabath.pl