Dni Alergii

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Co powinniśmy wiedzieć o occie porzeczkowym
Poradnik

Co powinniśmy wiedzieć o occie porzeczkowym?

Sięgając po jakiekolwiek nowe suplementy czy produkty spożywcze, warto zawsze dowiedzieć się czegoś na ich temat. Dzięki temu możemy być w pełni świadomi, czego spodziewać się po włączeniu do diety konkretnych substancji. Co zatem warto wiedzieć na temat octu porzeczkowego? Sprawdź w dalszej części artykułu!

Czarna porzeczka, czyli zdrowie prosto z natury

Jest cennym dodatkiem do menu, a regularne sięganie po jej owoce każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. Czarna porzeczka to niezwykły dar natury oraz skuteczny lek na wiele przypadłości. Co warto wiedzieć na temat jej wartości odżywczej? W jaki sposób dieta z udziałem tego owocu może wpłynąć na nasze zdrowie? Czarna porzeczka ceniona jest przede wszystkim ze względu na ogromną ilość witamin, które można znaleźć w jej owocach. Są to m. in. witaminy z grupy, choć największym uznaniem owoce te cieszą ze względu na zawartość sporych ilości witaminy C.

W owocach czarnej porzeczki można znaleźć też wiele soli mineralnych, takich jak potas, magnez, cynk, mangan czy żelazo. A w jaki sposób regularne spożywanie owoców czarnej porzeczki może się przyczynić do poprawy ogólnego stanu naszego zdrowia? Powodów, dla których warto włączyć te owoce do swej diety, jest wiele. Ogromne ilości witaminy C sprawiają, że czarna porzeczka staje się niezwykle skuteczna w walce z wolnymi rodnikami. Nic więc dziwnego, że osoby chcące przeprowadzić skuteczny detoks organizmu, włączają do swego menu te owoce.

Dieta oczyszczająca z udziałem czarnej porzeczki każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. To prosty sposób na wzmocnienie układu immunologicznego, a jednocześnie zapewnienie sobie większej ochrony przed rozwojem chorób nowotworowych. Warto też pamiętać, że dieta z udziałem czarnej porzeczki ma rewelacyjny wpływ na serce. Lepsze krążenie krwi, skuteczniejsza ochrona przed miażdżycą – oto kolejne powody, dla których warto sięgać po te niezwykłe owoce możliwie jak najczęściej.

Ocet porzeczkowy i jego właściwości

Z uwagi na bogactwo cennych składników i witamin występujących w oleju z czarnych porzeczek, ma on szereg licznych właściwości prozdrowotnych i leczniczych. Znacząco wspiera naszą odporność i wykazuje właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Działa również pozytywnie na pracę narządu wzroku. Poprawia przepływ krwi w gałkach ocznych i może być pomocny w leczeniu schorzeń takich jak na przykład jaskra czy „suche oko”. Regularne stosowanie tego octu zapewnia wzmocnienie i ochronę układu sercowo-naczyniowego. Ocet porzeczkowy ma bowiem właściwości przeciwmiażdżycowe (zmniejsza poziom cholesterolu w osoczu) oraz przeciwnowotworowe. To jednak nie koniec dobroczynnych działań, jakie może nam zaoferować ocet z porzeczki. Ma on również pozytywny wpływ na kondycję naszych stawów. Wykazuje bowiem działanie hamujące rozwój stanów zapalnych, a co za tym idzie uszkodzenia tkanek stawowych. Sprawdza się zatem przy wspomaganiu leczenia, chociażby reumatoidalnego zapalenia stawów. Kolejną niewątpliwą zaletą tego magicznego octu jest jego wpływ na kondycję naszej skóry i włosów. Ułatwia on usuwanie z organizmu toksyn oraz poprawia odżywienie i dotlenienie skóry, dzięki czemu jest ona nawilżona i zdrowa.

Przeciwwskazania stosowania octu z czarnej porzeczki

Decydując się na włączenie produktu do diety, musimy zdawać sobie sprawę z ewentualnych skutków ubocznych, z jakimi możemy się zetknąć. Na szczęście w przypadku octu porzeczkowego nie musimy się tym martwić, ponieważ nie zaobserwowano żadnych działań niepożądanych związanych z jego stosowaniem. Ze względu na liczne dobroczynne działania może (a nawet powinien!) być on stosowany także przez najmłodszych.

Jak przyjmować ocet porzeczkowy?

Decydując się na zakup porzeczkowego octu i włączenie go do diety, należy stawiać na produkt od lokalnych producentów. Po otwarciu należy przechowywać go w lodówce. Porzeczka nie należy do najbardziej popularnych owoców, dlatego mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele dobrego można zrobić dla swojego organizmu, wprowadzając do diety olej porzeczkowy. W sklepie internetowym olini.pl nabędziesz go w swojej najbardziej wartościowej postaci, dzięki pysznym czarnym porzeczkom pochodzącym wprost z polskiego gospodarstwa, poddanym w naturalny sposób dwustopniowemu procesowi fermentacji. Skosztuj, a przekonasz się samemu że warto włączyć go na stałe do swojego menu!